Forum Ogród Malichy

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 dnia: Listopad 21, 2017, 02:20:07  
Zaczęty przez andrzejL - Ostatnia wiadomość wysłana przez andrzejL
Brawo, to w Malichach będziemy mieć dwa czujniki smogowe. W Polsce normy dla pyłów drobnych PM10 są ustalone na trzech poziomach:
⦁   poziom dopuszczalny 50 µg/m3 (dobowy)
⦁   poziom informowania 200 µg/m3 (dobowy)
⦁   poziom alarmowy 300 µg/m3 (dobowy)
   
Poziom dopuszczalny – 50 µg/m3, mówi o tym, że jakość powietrza nie jest dobra, ale nie wywołuje ciężkich skutków dla ludzkiego zdrowia.

Poziom informowania - 200 µg/m3, oznacza, że jest źle i trzeba ograniczyć aktywności na powietrzu, bo norma przekroczona jest czterokrotnie.

Poziom alarmowy – 300 µg/m3, oznacza, że jest bardzo źle, norma przekroczona jest sześciokrotnie i należy bezwzględnie ograniczyć przebywanie na powietrzu, a najlepiej zostać w domu, szczególnie osoby chore.
Unia Europejska dla pyłów drobnych PM10 i PM2,5 ustaliła jedynie poziom dopuszczalny, odpowiednio;
- dla PM10 – 50 µg/m3 (dobowy, i może być przekraczany nie więcej niż 35 dni w ciągu roku. ) i 40 µg/m3 (średni-roczny), a poziom alarmowy - 200 µg/m3.
- a dla pyłu PM2,5 - 25 µg/m3 (średni-roczny).

Dane z naszego terenu posiadamy, a co dalej... ?

 2 
 dnia: Listopad 19, 2017, 02:59:24  
Zaczęty przez andrzejL - Ostatnia wiadomość wysłana przez sylwester
Dzień Dobry,
jeżeli pod "nieobecność" czujnika Bartka interesują Państwa pomiary zanieczyszczenia powietrza w Malichach (ul. Sadowa) polecam swój wykres:

http://ec2-18-196-3-87.eu-central-1.compute.amazonaws.com:3838/pms3003/

Użyłem tego samego sensora, co w rozwiązaniu Bartka (u którego zasięgałem porad, z tego miejsca dziękuję za pomoc), więc pomiary mogą być zniekształcone przez wilgotność powietrza.

sf.

 3 
 dnia: Listopad 18, 2017, 04:12:33  
Zaczęty przez tomek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Lerynek
Ciekawe po co jacyś hejterzy wchodzą na tak mały i regionalny wątek?

 4 
 dnia: Listopad 13, 2017, 10:22:49  
Zaczęty przez tomek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Xola
A mnie sie tam podoba :)

 5 
 dnia: Listopad 13, 2017, 12:46:11  
Zaczęty przez Jasiek - Ostatnia wiadomość wysłana przez PeeS
Mimo otwarcia (od 30 października) pełnego przejazdu już NIE-wąskim gardłem  (czyli Alejami Jerozolimskimi obok stadionu Znicza)  nasz autobus L5 do centrum Pruszkowa jeszcze przez kilka dni będzie kursował trasą zastępczą po Alejach Jerozolimskich, a nie swoją standardową przez Tworki (przy kościele i szkole).  Spowodowane jest to prowadzonymi pracami wykończeniowymi, które mogą jeszcze w najbliższych dniach powodować chwilowe utrudnienia na starej trasie. Dlatego Urząd Miasta podjął decyzję, że autobus wróci na swoją starą trasę przez Tworki dopiero po zakończeniu tych prac - co powinno nastąpić w najbliższych dniach.
O terminie uruchomienia przejazdu autobusu obok kościoła i szkoły - co jest bardzo istotne i dla uczniów i dla osób starszych - powiadomimy Państwa natychmiast jak otrzymamy tą informację z Urzędu Miasta.

Skrzyżowanie Boh. Warszawy z XX lecia już otwarte, a kierowcy jeżdżą dalej jak im się żywnie podoba: raz przy kościele, raz na skróty. Ponadto już drugi raz widziałem autobus, który nawet nie dojechał do Malich tylko zawinał się w zatoczce przy przejeździe na Wysokiej, że już o kulturalnym włączeniu się do lewoskrętu przy Zniczu nie wspomnę...

 6 
 dnia: Listopad 10, 2017, 12:36:43  
Zaczęty przez Jasiek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Jasiek
Ciekawa dyskusja pod tą informacją na Facebooku - m.in. deklaracja prezydenta Landowskiego, że dopilnuje aby ścieżka pruszkowska była odpowiednio powiązana z ewentualną jej kontynuacją wzdłuż Raszynki - budowanej przez Michałowice.

 7 
 dnia: Listopad 10, 2017, 11:24:53  
Zaczęty przez Jasiek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Jasiek
Władze Pruszkowa chcą sprawić, by rejon Utraty był miejscem, które mieszkańcy będą chętniej odwiedzać. – Mamy program zagospodarowania rzeki Utraty. [...] Miasto przewiduje stworzenie w określonych rejonach również ciekawych atrakcji. – Chcemy stworzyć ścieżkę dydaktyczną, która na terenie Malich zakłada budowę wież widokowych, z których to można byłoby obserwować ptactwo na terenie stawów Pęcickich [...] Mówiąc o Utracie należy pamiętać, że rzeka przecina również teren szpitala w Tworkach, który podlega marszałkowi. Aby rzeka na całej długości była dostępna dla mieszkańców konieczne jest przejęcie gruntów. – Nie wyobrażamy sobie, by tworzyć taki ciąg komunikacyjny wzdłuż Utraty bez tego terenu. Jest to niezbędne. Powstałby niesamowity skrót pieszy i rowerowy, który co prawda istnieje już dziś, ale jak wiemy przejście jest tam utrudniane mieszkańcom, bo teren szpitala jest terenem zamkniętym. Marszałek jest zainteresowany tym tematem. Dziś raczej musimy rozmawiać o wykupie tych terenów – mówi Michał Landowski. – Ten teren jest niezbędny, ponieważ chcemy tam stworzyć m.in. plac zabaw – dodaje.

To cytaty z Landowskiego na temat zamierzeń miasta dotyczących Utraty w naszej dzielnicy.
Całość na WPR24: http://wiadomosci.wpr24.pl/chcemy-przywrocic-rzeke-mieszka%C5%84com;32748.html

 8 
 dnia: Listopad 10, 2017, 10:46:28  
Zaczęty przez tomek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Stonka
niestety ale mam same złe doświadczenia, pseudo deweloperzy, krętacze i cwaniaczki

Znamy tego hejtera z innych stron internetowych, mam nadzieję, że ktoś mu zrobi sprawę o naruszenie dóbr osobistych. Posiadam imię, nazwisko, adres email, w razie potrzeby proszę o wiadomość na priv

 9 
 dnia: Listopad 09, 2017, 09:33:19  
Zaczęty przez andrzejL - Ostatnia wiadomość wysłana przez Bartek Brzeziński
Zauważyłem, postaram się to dzisiaj wieczorem zdiagnozować.
EDIT: Spalił się kontroler. Muszę przelutować na zapasowy.

 10 
 dnia: Listopad 09, 2017, 09:14:09  
Zaczęty przez andrzejL - Ostatnia wiadomość wysłana przez sapieh
Panie Bartku, w czym jest problem, że nie pomiary zakończyły się 05.11 po 12:10? Czy to są te zwiechy? Czy może słaby sygnał WiFi co wiąże się z brakiem raportowania pomiarów?

Strony: [1] 2 3 ... 10