Forum Ogród Malichy

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 dnia: Kwiecień 13, 2018, 11:29:18  
Zaczęty przez Nierzw - Ostatnia wiadomość wysłana przez sapieh
W niektórych lokalizacjach juz jest dostepny:
https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

 2 
 dnia: Kwiecień 13, 2018, 12:00:10  
Zaczęty przez Nierzw - Ostatnia wiadomość wysłana przez Jasiek
Podobno na Dolnej światłowód już kładli. Podobno Orange. Podobno.

Na pyt #2 - to  mocno zależy od lokalizacji w samych Malichach, mogę podać mój aktualny wynik, ale wiem, że w południowo-zachodnich rejonach osiągi są znacznie gorsze.

 3 
 dnia: Kwiecień 12, 2018, 10:07:31  
Zaczęty przez Krystian - Ostatnia wiadomość wysłana przez Olgierd Lewan
Pomysł jest (i już kiedyś przez nas był rozpoznawany) ale sprawdzę na ile możliwa będzie obecnie jego realizacja. Trudność główna, która tu występuje, to nieszczęsne nasze graniczne położenie.  Większość komarów, które nas latem męczą, to przychówek z szuwarów przy stawach, a nie z Utraty (bo komary się wylęgają w stojącej wodzie). A stawy, to już teren gminy Michałowice, więc żeby taka akcja była skuteczna trzeba by robić to w uzgodnieniu dwóch gmin jednocześnie po obu stronach. Michałowice nie mają w tym specjalnego interesu, bo do ich mieszkańców od stawów daleko i komary do nich (i do pana wójta w Regułach) nie dolatują :(       A z kolei tzw. dyscyplina finansów publicznych bardzo ogranicza możliwość  ew. sfinansowania tego typu akcji poza terenem własnej gminy, więc władze Pruszkowa, (nawet gdyby Michałowice na to pozwoliły "udostępniając swój teren") raczej na samodzielne sfinansowanie tego przedsięwzięcia się nie zgodzą.   Tak więc chyba będzie trudno...
Kilka lat temu jak podjęliśmy ten temat skończyło się na rozmieszczeniu na drzewach przy rzece 10 budek lęgowych dla nietoperzy (bo one z lubością je wyłapują), ale oczywiście w "komarowym sezonie" te nasze nietoperze wszystkich komarów nie są w stanie skonsumować.

 4 
 dnia: Kwiecień 12, 2018, 09:37:49  
Zaczęty przez Jasiek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Olgierd Lewan
Pomysł zrobienia z tych stawów rybnych  jednego zbiornika rekreacyjnego  pojawiał się już za czasów "komuny" ( a i parę lat temu też wracał). Zawsze jednak tajemniczy lobbing gospodarczy te pomysły spychał do szuflady. Może jednak rodzi sią jakaś szansa, bo coraz mocniej w ostatnich latach Pruszków zaczyna się przekonywać, że płynie przez miasto rzeka Utrata i być może warto to wykorzystać :)   
Obecnie, jak napisał na początku tego wątku Jasiek, Miasto pracuje nad projektem, który nazwano rewitalizacją doliny rzeki Utraty i który przewiduje rozwijanie zaplecza rekreacyjnego wokół rzeki w obrębie granic Pruszkowa. To cieszy, tym bardziej, że jako Stowarzyszenie Mieszkańców zgłaszaliśmy taką potrzebę od lat.    Problem w tym, że teren stawów nie leży w granicach Pruszkowa i bezpośrednio go ten projekt objąć nie może. Ale...  potrzebna jest tu cierpliwość - "kropla drąży skałę" i jestem przekonany, że perspektywicznie ta rewitalizacja Utraty dosięgnie też i stawów  :)

A jak juz jestem tu przy głosie - to przy okazji odpowiedź "Jerzemu" (sorry, ze dopiero teraz, ale jakoś wcześniej ten post umknął mojej uwadze):  sprawa ucywilizowania tej ścieżki wzdłuż Utraty nie jest taka jednoznaczna, jak by się wydawało. Poza wszystkimi innymi przeszkodami (o których wyżej było pisane) to utwardzenie tej ścieżki, z tego co się orientuję, ma wśród mieszkańców Malich co najmniej tyle samo zwolenników, co przeciwników. Tak, jak pisałem poprzednio, jest także silny lobbing mieszkańców za tym, żeby z uwagi na walory przyrodnicze i krajobrazowe pozostawić tą ścieżkę wręcz w formie naturalnej, a ścieżkę rowerową puścić np. po drugiej stronie rzeki po wale odgradzającym rzekę od stawów. To rozwiązanie godziło by chyba wszystkie interesy, ale oczywiście wymagało by otwarcia tego terenu w sposób o jakim pisze Krystian.  Ale jestem przekonany, ze wcześniej czy później i tak do tego dojdzie.

 5 
 dnia: Kwiecień 12, 2018, 07:22:05  
Zaczęty przez Nierzw - Ostatnia wiadomość wysłana przez lociec
Czy ktoś ma informacje na temat terminu dostępności światłowodu na Malichach?
Czy ktoś może się podzielić informacją jakie osiąga prędkości przy standardowej Neostradzie?

 6 
 dnia: Kwiecień 09, 2018, 04:55:44  
Zaczęty przez Jasiek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Krystian
Ja dość mocno ubolewam nad tym, że nie ma dostępu do stawów. Aż prosi się by powstały tam tereny rekreacyjne z dostępem do akwenu, pomostami, może jakąś kawiarnią. Połączenie wszystkich stawów pewnie nigdy nie będzie możliwe, ale powstałby wtedy dość spory akwen z dużym potencjałem.


 7 
 dnia: Kwiecień 09, 2018, 12:33:48  
Zaczęty przez Krystian - Ostatnia wiadomość wysłana przez Krystian
Pamiętam jak pod koniec lata 2017 nie dało się wyjść na podwórko ze względu na plagę komarów.

Pytanie do Pana Olgierta Lewana: Czy była by szansa na zrobienie oprysku w mieście przeciwko komarom, meszkom i kleszczom tak jak robi to np. Szczecin ?

Koszt dla Szczecina to ok 22 tyś zł, myślę że w przypadku obszaru Pruszkowa była by to kwota dużo mniejsza. Być może jeszcze nie jest za późno na oprysk w tym roku, ale warto pomyśleć o przyszłych latach.

Link do artykułu: http://szczecin.eska.pl/newsy/komary-w-szczecinie-to-ostatnio-prawdziwa-plaga-ale-juz-wkrotce-odczujemy-ulge/517838


 8 
 dnia: Marzec 12, 2018, 09:02:43  
Zaczęty przez nepo - Ostatnia wiadomość wysłana przez Ricardogo
Jedynka Polecam. Obie córki nadal bardzo dobrze wspominają i rodzice też ;)

 9 
 dnia: Marzec 11, 2018, 10:06:56  
Zaczęty przez nepo - Ostatnia wiadomość wysłana przez Bartek Brzeziński
Całe Malichy się wychowały, wychowują i wychowywać zapewne będą w Jedynce. Tyle mojej opinii :) 

 10 
 dnia: Marzec 11, 2018, 04:44:03  
Zaczęty przez nepo - Ostatnia wiadomość wysłana przez nepo
Stoimy przed wyborem przedszkola dla dziecka. Chciałam zapytać jakie przedszkole w okolicy polececie? Pobliską niepubliczną Sadową Jedynkę, Państwowe przedszkole na ul Partyzantów czy jeszcze jakieś inne  przedszkole w okolicy?

Strony: [1] 2 3 ... 10