Forum Ogród Malichy

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 dnia: Luty 07, 2018, 01:27:06  
Zaczęty przez Jasiek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Weronika_90
Czy ktoś był na zebraniu i może opowiedzieć, co było i co ustalono? Niestety nie mogłam przyjść z powodu pracy, więc byłabym wdzięczna za info

 2 
 dnia: Luty 06, 2018, 02:26:48  
Zaczęty przez Karolina Kotra-Konicka - Ostatnia wiadomość wysłana przez Ola
Ja wciąż chętnie zaangażowałabym się w rozwijanie tej inicjatywy, chociaż prawdę mówiąc nie podjęłam jeszcze żadnych konkretnych działań zmierzających do poszukiwania zainteresowanych.
Może napiszę tu, jak ja to bym widziała: w odróżnieniu od Klubu Rodzica, który zafunkcjonował jakiś czas temu, który był dla rodziców dzieciaczków mniej interaktywnych (w wieku +0 lat) źródłem wsparcia, wymiany informacji, Klub Malucha miałby zagospodarować maluszka (i jego opiekuna) na wzór zajęć prowadzonych w okolicznych świetlicach i ośrodkach kultury. Chodzi tu o to, byśmy śpiewali piosenki, bawili się w starego niedźwiedzia, kołatali kołatkami, wykonywali prace artystyczne za pomocą farb i rączek, wszystko, co tylko nam przyjdzie do głowy, a w gromadce raźniej i weselej. Coś takiego :)

 3 
 dnia: Styczeń 29, 2018, 04:08:01  
Zaczęty przez Jasiek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Jasiek
Jutro o 18:30 będziemy przekonywać Prezydenta Miasta by zadbał o przyszłość boiska i placu przy Spacerowej. Przyjdźcie koniecznie!

* Spotkanie z Prezydentem odbędzie się w Przedszkolu nr 1 na Sadowej 62 w ramach konsultacji Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego dla Pruszkowa.

* W planach miejscowych cały teren naszego boiska i placu zabaw jest przeznaczony na budownictwo mieszkaniowe. Co więcej jest to teren prywatny tylko dzierżawiony miastu.

* Będziemy chcieli przekonać władze, że należy w planach strategicznych ten (jedyny taki teren w Malichach) przeznaczyć na cele publiczne (za właściwym odszkodowaniem dla właściciela).

* Moment do tego właściwy, drugiego takiego może nie być, więc liczne poparcie dla tej sprawy jak najbardziej wskazane.


Poza tym tematem będziemy rozmawiać z prezydentem na kilka innych priorytetowych tematów:
- kwestie komunikacyjne (rosnący tranzyt przez Malichy, biurowce PAŹP, nowe osiedla mieszkaniowe w Regułach, plany obwodnicy Reguł przez pola za Malichami, połączenie Dolna-Piastowska)
- kwestie transportu alternatywnego (ścieżki rowerowe i piesze)
- kwestie transportu zbiorowego (przystanek autobusowy w al. Jerozolimskich)
- plany dotyczące dostępności usług publicznych (perspektywy umiejscowienia przedszkola, szkoły, ośrodka zdrowia w bliższym zasięgu)
- perspektywy poprawienia systemu melioracyjengo Malich
- plany miasta na rozbudowę sieci szerokopasmowego Internetu

 4 
 dnia: Styczeń 23, 2018, 10:49:31  
Zaczęty przez Jasiek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Jerzy
Rozumiem, że temat nie jest prosty, wystarczy jednak prześć wzdłuż Utraty na odcinku mièdzy ul. Kaczanowskiego a ul. Chmielnà, by się przekonać, że jest realna potrzeba, którà warto aktywnie zaadresować.
O utwardzonej ścieżce już pisaliśmy, wystarczy jednak kilka wywrotek stosownego kruszywa, by uporać się z błotem i nierównościami w sposób, jaki na obszarze zalewowo-krajobrazowym jest dopuszczalny.
Argument z terenem zalewowym nie przeszkadza we wspominanych "kosmetycznych" inwestycjach, np w ławki (do których suchà stopà nie sposób dotrzeć), ani wcześniej w "niekosmetycznych" jak np. latarnie.
Jestem przekonany, że rzetelne podjęcie tematu daje możliwość wprowadzenia rozwiàzania, które pozwoli zachować charakter miejsca i zapewni możliwość korzystania z jego uroku również osobom z wózkami, czy na wózkach.
Pytanie, czy Włodarze i temat dojrzeli już do tego, by podjàć działania zmierzajàce do uporzàdkowania tego odcinka?

 5 
 dnia: Styczeń 23, 2018, 01:02:12  
Zaczęty przez Jasiek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Olgierd Lewan
Temat "ucywilizowania" tego naszego nadrzecznego deptaka nie jest tematem nowym. I nie jest niestety też rzeczą prostą, i to z kilku przyczyn. Po pierwsze:  ścieżka za ul. Chmielną się obniża i znajduje się już na terenie zalewowym, co powoduje zagrożenie "wypłukaniem" ew. utwardzeń ścieżki wezbranymi wodami rzeki (więc trwałość takiej inwestycji staje pod znakiem zapytania).  Po drugie:  dolina Utraty na tym odcinku jest częścią strefy chronionego krajobrazu przyrodniczego i z tego tytułu jakiekolwiek większe (poza "kosmetyką") inwestycje ingerujące w ten krajobraz nie przejdą (nie zgodzi się wojewódzki konserwator przyrody).  Po trzecie  (i kto wie czy dla nas nie najważniejsze):  pomysł ew. rozbudowy tej ścieżki i zmiany jej naturalnego charakteru budzi także protesty części naszych mieszkańców, którzy zdecydowanie opowiadają się za tym, żeby ten jedyny w okolicy tego typu zakątek spacerowy zostawić w formie naturalnej, a nie przerabiać go na kolejną "rowerostradę" w stylu preferowanym w sąsiedniej gminie.

 6 
 dnia: Styczeń 23, 2018, 12:15:42  
Zaczęty przez Karolina Kotra-Konicka - Ostatnia wiadomość wysłana przez Olgierd Lewan
Niestety,  jak na razie reaktywacja chyba się nie powiodła, bo do tej pory temat z naszą świetlicą nikt konkretów nie uzgadniał.  A szkoda :(
A może jednak znaleźli by się chętni ?  Jest okazja do podjęcia...

 7 
 dnia: Styczeń 20, 2018, 09:04:31  
Zaczęty przez Jasiek - Ostatnia wiadomość wysłana przez Jerzy
Hej,

Czy zmiany oznaczają ucywilizowanie ścieżki nad rzeczką?
Ławki mamy, przejście suchą stopą byłoby znakomitym dopełnieniem!

Pozdrawiam Forumowiczów

 8 
 dnia: Styczeń 20, 2018, 08:22:21  
Zaczęty przez Jasiek - Ostatnia wiadomość wysłana przez andrzejL
Deklaracja Prezydenta Landowskiego, że dopilnuje aby ścieżka pruszkowska była odpowiednio powiązana z ewentualną jej kontynuacją wzdłuż lewego brzegu Raszynki (poprzez mostek w Malichach aż do mostku przy Al. Powstańców Warszawy)), nie była jedyną deklaracją w tej sprawie. Gmina Michałowice też wyraziła swoją deklarację, pod warunkiem załatwienia spraw własnościowych terenów przylegających bezpośrednio do rzeki Raszynki i przejazdu przez mostek w Malichach.

Tego typu sprawy wzięli mieszkańcy ul. Czarnieckiego na swoje barki i po rozmowach z pracownikami Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie - Oddział Grodzisk Mazowiecki, uzyskali zapewnienie i zgodę na budowę ścieżki pieszo-rowerowej w pasie dwumetrowej szerokości.

Wszystko byłoby dobrze gdyby nie pojawiła się  nowa sprawa, sprawa własności mostku w Malichach, a tym samym możliwość jego rozebrania w wyniku decyzji Powiatowego Inspektoratu Budowlanego.

Szczęśliwie wszystko się zakończyło, ale zgoda Grodziska Mazowieckiego dotyczyła 2017 roku. Teraz nastąpiły tam zmiany organizacyjne i władze gminy będą musiały na nowo pozyskiwać niezbędne pozwolenia.

Mamy nadzieję, że dzięki znakomitej kooperacji pomiędzy władzami Pruszkowa i Gminy Michałowice, dojdzie już na wiosnę, do pozytywnego rozstrzygnięcia tego ważkiego problemu.

 9 
 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:33:46  
Zaczęty przez andrzejL - Ostatnia wiadomość wysłana przez andrzejL

Eksperci: wybuchy fajerwerków to ogromny stres dla zwierząt. Długotrwałe kanonady fajerwerków są powodem ogromnego stresu zwierząt. Apelują, żeby ograniczyć strzelanie, a domowym zwierzętom towarzyszyć w czasie sylwestrowej nocy.

STOP odpalaniu tysiącom różnego rodzaju fajerwerków – petard, rakiet czy wulkanów !!!

 10 
 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:27:39  
Zaczęty przez andrzejL - Ostatnia wiadomość wysłana przez andrzejL
Bardzo dobra i długo oczekiwana informacja. Ciekaw jestem tylko, po jakim czasie analizator stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu - zainstalowany w eko-samochodzie -  wskaże pożądany wynik !?

Strony: [1] 2 3 ... 10