Forum Ogród Malichy

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)  (Przeczytany 15467 razy)

Jasiek

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 587
  • Zobacz profil

Przebija się w mediach lokalnych informacja o konkursie NIvea w którym w dwóch rzutach Nivea planuje wybudować 40 placów zabaw w miastach zwycięzcach plebiscytu. Zgłoszony są też Malichy z terenem przy Spacerowej - o czym niedawno pisał Olgierd.

W tej chwili na czele rankingu są miejscowości z 3000-7000 głosów (zebranych w niecałe 5 dni). Czyli żeby wejść do stawki musiałoby codziennie głosować z 600 osób. To chyba dużo - przynajmniej w kontekście mieszkańców Malich (w tej chwili mamy 150 głosów). Gdyby pomogła reszta Pruszkowa (mamy 60000 mieszkańców), to inna rozmowa, ale bezpośredniego przełożenia na nich raczej nie mamy. Informacje w lokalnych mediach się pojawiły, ale odzew znikomy. Temat musiałby stać się jakoś tam nośny np. przez szybki awans w rankingu dzięki czemu u reszty mieszkańców może włączyłaby się "żyłka rywalizacji"...

Zastanawiam się czy jest sens jakoś bardziej się mobilizować w celu rozpropagowania akcji i zachęcenia do systematycznego głosowania. W sensie czy mamy jakiekolwiek szanse. Do głowy przychodzi mi rozwiezienie ulotek po okolicy (pewnie mógłbym wydrukować i porozwozić ulotki jakimś popołudniem).

Czy ktoś z obecnych na forum wiem ile jest domów/adresów w Malichach? Ile "osobogodzin" mniej więcej zajmuje "akcja ulotkowa", którą przeprowadza stowarzyszenie?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2015, 03:28:42 wysłana przez js »
Zapisane

Jasiek

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 587
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2015, 03:33:10 »

Wstępny projekt listu do sąsiadów:

Cytuj
Szanowni Sąsiedzi

W Internecie trwa głosowanie mające wskazać w jakim mieście firma Nivea postawi w prezencie dla mieszkańców 40 placów zabaw dla dzieci. Do rywalizacji stanął i Pruszków zgłaszając teren w Malichach na rogu Sadowej i Spacerowej.

W chwili obecnej nasze szanse są niewielkie - zajmujemy 508-e miejsce z nieco ponad 150 głosami, gdy najlepsi mają ich od blisko 3 tysięcy do 7 tysięcy, ale z Państwa pomocą możemy sprawdzić czy faktycznie nie mamy żadnych szans.

Zasady głosowania są takie, że każda osoba może zagłosować jeden raz dziennie, ale każdego dnia może oddać kolejny głos.

3000 głosów oznacza, że średnio 600 osób dziennie głosowało na dane miasto. Gdyby przez tydzień udało nam się zmobilizować siebie, rodziny i znajomych do codziennego głosowania i znacząco podskoczyć w rankingu - być może zrobiłoby się o tym głośno, i zmobilizowało do regularnego głosowania sceptyków, pomogła by nam reszta (sporego przecież) Pruszkowa i szanse na miejsce w finale znacząco by wzrosły.

Dlatego proszę o wpisanie sobie do codziennego grafia zajęć zagłosowania na Malichy i przekonania do tego znajomych. Jeśli po tygodniu mobilizacji nie uda się osiągnąć znaczącego sukcesu (np 1000 głosów i awansu do pierwszej setki), to widać po prostu jesteśmy za mali/słabi i nie ma sensu tracić czasu, ale liczę że będzie inaczej.

Pozdrawiam


Link do głosowania:
http://www.nivea.pl/podworko

Link do naszego forum (tu możemy podyskutować jak zachęcić więcej sąsiadów do systematycznego głosowania na Malichy):
http://www.ogrodmalichy.pl/forum/
Zapisane

kasial

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 10
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2015, 08:07:49 »

Pytają Państwo w swoich mailach kierowanych do Stowarzyszenia o akcję "Podwórko NIVEI". Informuję, że UM Pruszków wychodząc na przeciw życzeniom i potrzebom zgłaszanym przez SMO-OM oraz Maliszan - zgłosił naszą lokalizację do konkursu.
Poniżej zamieszczam treść maila, który otrzymali wszyscy członkowie Stowarzyszenia na swoje skrzynki. Ponieważ nie wszyscy w nim działamy, ale wszyscy tu mieszkamy proszę zapoznajcie się z poniższą treścią, sami weźcie udział w głosowaniu i namówcie do tego sąsiadów i znajomych.

Szanowni Państwo - Mili Sąsiedzi !

Mieszkańcy Malich, okolic i nie tylko... :)

 
Mamy szansę w Malichach na prawdziwy plac zabaw dla dzieci ! 

Na naszą prośbę Urząd Miasta zgłosił Malichy jako propozycję Pruszkowa w konkursie "Podwórko NIVEI",  w którym ten znany producent kosmetyków ufunduje w 40 miejscach w Polsce wspaniałe place zabaw dla dzieci.  Zwyciężą te lokalizacje, które w internetowym głosowaniu zbiorą największą ilość głosów.

Wiemy wszyscy jak taki plac zabaw z prawdziwego zdarzenia przydał by się nam w Malichach !!!

A  WIĘC  KLIKAJMY  !!!


Regulamin przewiduje, że z każdego komputera, laptopa, tableta czy smartfona można oddać jeden głos dziennie. Zaangażujmy więc w to klikanie wszystkie nasze komputery dostępne nam w domu i w pracy, zaangażujmy swoje rodziny i znajomych (także tych spoza Malich, bo głosować na konkretną lokalizację mogą wszyscy).

 

Wystarczy wejść na stronę:  www.nivea.pl  i znaleźć hasło:  Podwórko NIVEI, (albo od razu linkiem: http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko?dpl=deeplink-podworko ),  a następnie wyszukać lokalizację: Pruszków, ul. Spacerowa  i tylko  KLIKNĄĆ  {#laugh}

 

I najlepiej robić tak codziennie z każdego komputera, aż do zakończenia konkursu 31 maja !

 

Jeśli zmobilizujemy się do tego klikania, to jeszcze w tym roku będziemy mieli piękny, nowy plac zabaw na boisku przy Spacerowej  !!!

WYKLIKAJMY PLAC ZABAW DLA NASZYCH MALUCHÓW 


               
                  bardzo o to proszą nasze   MALUCHY Z MALICH   

 

 

Zapisane

Olgierd Lewan

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 323
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2015, 01:03:37 »

Nie podupadajmy na duchu  :)
To, że na razie w rankingu NIVEI  jesteśmy dość daleko - jeszcze nie przesądza sprawy.  Opóźnienie startu w głosowaniu przez NIVEĘ (zaczęli nie 1.IV - jak zapowiadali - a dopiero 3.IV, czyli praktycznie w Święta) i niemożliwość naszego dotarcia mailowego w tym czasie do głównych adresatów klikania - rodziców małych dzieci - spowodowały, że ten start mamy nieco spóźniony (niestety rzeczywiście do błyskotliwych on nie należy :(
Ale na szczęście przed nami jeszcze szmat czasu do końca maja i jest jeszcze szansa nadrobienia  ;)
Rozmawiałem z Marią Makowską - uruchomi mailing w tej sprawie do wszystkich obecnych i byłych rodziców naszego przedszkola "Jedynki".
Obecnie "w produkcji" mamy naszą gazetkę "Wieści z Malich", która za parę dni dotrze do wszystkich mieszkańców Malich. No i oczywiście będą plakaciki do rozwieszenia w stałych miejscach.
Do tego wszystkiego jestem w trakcie rozmów z Urzędem Miasta, żeby ta informacja i zachęta do klikania poszła "urzędową drogą" do wszystkich przedszkoli i szkół w Pruszkowie.  W końcu nasza lokalizacja na Spacerowej jest jedyną lokalizacją pruszkowską zgłoszoną do tego konkursu, więc to "sprawa honorowa" dla Pruszkowa, żeby nas Brwinowy, Piastowy, Wolice czy Nadarzyny nie wyprzedzały  :D
Wysyłam też właśnie do znajomych mediów lokalnych (miejscowe portale i gazety) prośbę o komunikat w sprawie naszego klikania.
NIE DAMY SIĘ  :)
A odpowiadając Jankowi:  W samych Malichach jest ok. 500 "dymów" (tłumacząc to na język praktyczny: domowych skrzynek pocztowych, do których można wrzucać listy czy ulotki. Czas ich "obsługi" w roboczogodzinach jest trudny do określenia, bo nasze Stowarzyszeniowe "wrzuty" zawsze robiliśmy w kilkuosobowym zespole dzieląc się rejonami.  Do tego dochodzą bloki tworkowskie przy Sadowej (75 skrzynek, trudniej dostępnych, bo za klatkowymi domofonami) i całe osiedle przy Czarnieckiego (ok. 200 skrzynek, ale niewdzięczne do obsługi "wrzutowej", bo nie wiadomo gdzie wrzucać - część mieszkań stoi pustych, a do tego wiele z tych zamieszkanych jest w czasowym wynajmie przez ludzi - np. studentów - niezainteresowanych sprawami lokalnymi) 
Mam też od razu pytanie w ślad za Twoją deklaracją - jakie masz moce drukarskie?, ale ze szczegółami w tej sprawie przejdę na mailing bezpośredni do Ciebie :)
Zapisane

Olgierd Lewan

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 323
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2015, 12:42:30 »

KLIKAJMY
Nie rezygnujmy, mimo, że pozycja w rankingu nadal daleka, ale pniemy się w górę. Z siódmej setki awansowaliśmy już do trzeciej Wyprzedziliśmy już Wolicę i Nadarzyn. Gonimy Piastów !
Mam nadzieję, że uda nam się też zaktywizować pozostały (pozaMalichowski)  Pruszków!   Jedyna nasza szansa, to jeśli "nie odpuścimy" do samego końca - do 31 Maja  :)
Tym bardziej, że jeśli osiągniemy przyzwoity wynik w tym klikaniu, to  PLAC ZABAW I  TAK  BĘDZIE !  Jak nie od Nivei, to od Miasta - taką obietnicę otrzymałem od wiceprezydenta ;D
Warunek -  PRZYZWOITE WYNIKI KLIKANIA  -  takie, żebyśmy się ich nie wstydzili i pokazali wolę posiadania nowego placu zabaw !
A  WIĘC  KLIKAJMY
I to wytrwale - i my, i wszyscy nasi znajomi !!! ;)
Zapisane

Olgierd Lewan

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 323
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2015, 07:52:46 »

W konkursie Nivei sukcesu nie udało się osiągnąć - nie mogło być inaczej, skoro "klikały" jedynie Malichy, a mieszkańcy Pruszkowa nie poczuli tego jako swojej sprawy  :(     I tak dużo osiągnęliśmy zostawiając w pokonanym polu prawie tysiąc innych lokalizacji, w tym wiele  dużych miast  :)
Na szczęście - nasze  "Miasto" nie rzucało słów na wiatr -  i to bardzo cieszy  :D
Mamy deklarację Urzędu Miasta daleko idącej "pomocy" w odnowieniu i doposażeniu naszego placyku zabaw na boisku przy Sadowej  :)
Część jeszcze w tym roku - na ile pozwolą wygospodarowane "rezerwy budżetowe" (bo nie mieli tego naszego placyku w tegorocznym planie budżetowym),  a część w przyszłym roku, bo będzie już możliwość "wpisania do budżetu".
Ale żeby można było zacząć instalować nowe urządzenia potrzebny jest nasz CZYN  SPOŁECZNY   :)
Musimy uprzątnąć teren placyku i sąsiedniego "małpiego gaju" z gruzu, szkła i śmieci,  po to żeby stworzyć bezpieczne warunki dla naszych maluchów.
I dlatego    w sobotę  6  czerwca  o godz. 11.00  zapraszamy wszystkich tatusiów, wujków, mamusie, ciocie oraz wszystkich ludzi dobrej woli na nasz placyk (boisko przy Spacerowej)  z pomocami technicznymi - typu taczki, łopaty, grabie[/size]
Będzie kontener na śmieci podstawiony przez Miasto (które wcześniej zrobiło już wycinkę krzaczorów i karp w "małpim gaju")

ZAPRASZAMY  -  nasze  MALUCHY  Z  MALICH  potrzebują naszej pomocy   :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2015, 07:56:48 wysłana przez Olgierd Lewan »
Zapisane

Jasiek

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 587
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2015, 05:34:53 »

W weekend byłem poza zasięgiem, ale jak coś zostało do zrobienia to wygospodaruje czas w innym terminie. Zostało?
Zapisane

Olgierd Lewan

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 323
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2015, 10:42:46 »

Zostało  :)  Wysprzątaliśmy do tej pory z gruzu, szkieł i śmieci teren "małpiego gaju"  (zebrał się z tego pełny kontener), ale jest jeszcze do rozrzucenia po tym terenie 3-wywrotkowa góra piachu i do zagospodarowania bale drewniane na urządzenia terenowe.
Zwołujemy więc  ponownie nasze "pospolite ruszenie" na najbliższą sobotę 13 czerwca godz. 10.00
Przyda się każda para rąk, a szczególnie jeśli uzbroi się w łopatę, a może i taczkę   :D
Maluchy z Malich  zapraszają !   :)
Zapisane

andrzejL

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 143
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2015, 03:16:15 »

Brawa dla animatora tej integracyjnej imprezy  Pana Olgierda Lewana.

Kolejny już raz okazuje się, że wspólnym wysiłkiem można wiele uczynić dla naszych milusińskich.

Placyk przy placu zabaw stopniowo nabiera blasku i czystości nie tylko dzięki społecznej pracy rodziców i opiekunek, ale także dzięki uczynności i życzliwości Pani  Elżbiety Jakubczak – Garczyńskiej, Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie i jej pracowników.

Podziękowania należą się również Pani Teresie za dostarczenie pniaków, dzięki którym dzieciaki będą ćwiczyły swoją sprawność i Panu Andrzejowi Z. za dostarczenie trzech „gór” piachu, który posłuży do zniwelowania terenu placyku „małpiego gaju”.

Cieszymy się, że władze miasta doceniają takiego rodzaju wysiłki i pomogą nam w dalszym odnowieniu, doposażeniu i systematycznym porządkowaniu tego uroczego zakątka Malich.

Z pewnością będzie fajnie, bo Pani Jola razem z Panem Olgierdem mają znowu nowe pomysły…

Do zobaczenia na placu zabaw przy ul. Spacerowej, w najbliższą sobotę, 13 czerwca 2015 r. !   

Zapisane

Bartek Brzeziński

 • Administrator
 • Aktywny użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 244
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2015, 01:33:25 »

Zastanawiałem się czy zakładać nowy wątek, czy pociągnąć ten... Dzisiejsze spotkanie "przy łopacie" zaowocowało rozmową o wyposażeniu tego placyku. Wiemy już o stole i ławach, ale powstał pomysł wkomponowania tam jakiś atrakcji dla dzieci. Ja zgłosiłem dwa. Płaska taśma rozpięta między drzewami - tak zwany slackline, oraz siatka z lin między drzewami często spotykana w parkach linowych. Każda kolejna propozycja mile widziana :)
Zapisane

andrzejL

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 143
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2015, 08:08:08 »

Popieram twoje propozycje, czy masz już jakieś pomysły jak je zrealizować... ?  :)
Zapisane

Jasiek

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 587
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2015, 06:44:08 »

Do tego najzwyklejsza chuśtawka między drzewami -  np. deska na długich linach.

Był też pomysł na chuśtawkę typu "guzik" - na pojedyńczej linie - podwieszoną na pochyłym drzewie.

Tylko trzeba to zrobić tak, aby to wszystko było w miarę hm... starszo-młodzieżo odporne.
Zapisane

andrzejL

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 143
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2015, 12:57:53 »

Popieram i te pomysły, tylko kto je... zrealizuje ?  :D
Zapisane

Bartek Brzeziński

 • Administrator
 • Aktywny użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 244
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2015, 01:39:39 »

Tylko trzeba to zrobić tak, aby to wszystko było w miarę hm... starszo-młodzieżo odporne.

To przede wszystkim musi być niepalne ;)

Zapisane

Olgierd Lewan

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 323
  • Zobacz profil
Odp: Plac zabaw sponsorowany przez Nivea (głosowanie na lokalizację)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2015, 10:46:45 »

Lub jeśli palne, to mocno osadzone w ziemi ;)
A z informacji dodatkowych: poza ściętymi pniakami z drzewa liściastego, które już tam mamy do zagospodarowania, będziemy mieli też podobne pniaki świerkowe (w sporej ilości i o różnej średnicy).  Trzeba je tylko przetransportować z ul. Okopowej .
Tylko co z tymi pomysłami zagospodarowania tego placyku naturalnym drewnem, linami, taśmami, itp. ?  Macie jakieś bardziej dokładne propozycje (może jakieś fotki lub rysunki) ?...
Zapisane