Forum Ogród Malichy

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Dostawcy internetu w Malichach  (Przeczytany 23371 razy)

Jasiek

• Ekspert
Odp: Dostawcy internetu w Malichach
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 02, 2017, 01:12:32 »

Jeśli są w Tesco to najwyżej jakiś punkt/przedstawiciel handlowy. Żeby coś realnie załatwić (na przykład oddać starego Liveboxa) to trzeba w Blue City.
Próbowałem kiedyś w MediaMarkt w którym niby stoisko Orange jest, ale okazało się że oni też jacyś upośledzeni i nie wszystko obsługują.

Krystian

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 03, 2017, 03:36:33 »

Rozmawiałem dziś z Orange, w połowie sierpnia mają zakończyć kładzenie światłowodów na Malichach i zacząć podłączać klientów :)

kch

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 03, 2017, 09:02:44 »

Hmm, całe Malichy będą pokryte?

Jasiek

• Ekspert
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 04, 2017, 12:25:40 »

Rozmawiałem dziś z Orange, w połowie sierpnia mają zakończyć kładzenie światłowodów na Malichach i zacząć podłączać klientów :)

A zbierają już jakieś bardziej wiążące deklaracje (poza standardowym "proszę podać dane zapiszemy w systemie i poinformujemy gdy coś będzie")?

PeeS

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 08, 2017, 09:41:42 »

Rozmawiałem jakiś czas temu z konsultantką na linii i potwierdzała jako planowane zakończenie prac sierpień. Prosiła aby się dowiadywać. Jednak jestem niemal pewien, że takiego zarobku orange nie przepuści i jak tylko zakończą pracę, to będą bombardowali telefonami, ulotkami, etc.

Helena Krauze

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 13, 2017, 04:14:34 »

Podbijam wątek - czy może ktoś z Was już ma jakieś informacje o podłączaniu mieszkańców Malich do światłowodu? Połowa sierpnia dawno minęła.

Jasiek

• Ekspert
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:52:03 »

Co jakiś czas wypełniam "zamówienie" na stronach Orange i nie proponuje mi światłowodu, więc zakładam, że oficjalnie nadal nie ma. Ale może się wezmę i znów do nich zadzwonię.

sapieh

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:55:07 »

Witam, zorientuje się jakie są plany na nasze Malichy co do położenia światłowodów. U nas mamy głównie budynki jednorodzinne co przekłada się na późniejsze terminy. Dodatkowo jesteśmy w zasięgu technologii VDSL także nie jest aż tak źle (max do 80/8 Mb/s). Oczywiście wszystko zależy od ilości instalacji patrz chętnych klientów, a ż tego co widzę na forum to chętnych jest spora grupa osób.
Zasadnicze pytanie, każdy chciałby światłowód tylko trzeba rozsądnie patrzeć jaką ofertę każdy chciałby wybrać do 100, do 300, do 600? Patrząc na ceny to światłowód do 100Mb/s jest trochę niższy cenowo od VDSL, gdzie mamy do 80, co jest niewielką różnicą pod względem przeplywności. To czy każdy będzie chcial płacić więcej żeby mieć te 300 Mb/s bądź 600Mb/s? Być może dla większości osób ten VDSL jest wystarczający...

sapieh

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 03, 2017, 09:15:11 »

Z tego co udało mi się dowiedzieć to jednak w tym roku nie możemy liczyć na ofertę światłowody w tym roku 2017 od Orange.
Według planów to Światłowód od Orange w Malichach możemy spodziewać się w 2018 roku i to zapewne druga połowa...

Jasiek

• Ekspert
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 03, 2017, 09:45:18 »

Dzięki za update. Może udostępnią akurat jak mi się będzie kończył 2-letni kontrakt na Neostradę... (choć niby obiecywali możliwość migracji).

sapieh

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 03, 2017, 10:05:49 »

Migracja na pewno będzie dostępna z Neostrady na ofertę Orange Światłowód i to niekoniecznie po upływie okresu trwania umowy. Z tego co wiem to taka możliwość już jest teraz, przejście z Neostrady na Orange Love z mobile.

lociec

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 12, 2018, 07:22:05 »

Czy ktoś ma informacje na temat terminu dostępności światłowodu na Malichach?
Czy ktoś może się podzielić informacją jakie osiąga prędkości przy standardowej Neostradzie?

Jasiek

• Ekspert
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 13, 2018, 12:00:10 »

Podobno na Dolnej światłowód już kładli. Podobno Orange. Podobno.

Na pyt #2 - to  mocno zależy od lokalizacji w samych Malichach, mogę podać mój aktualny wynik, ale wiem, że w południowo-zachodnich rejonach osiągi są znacznie gorsze.

sapieh

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 13, 2018, 11:29:18 »

W niektórych lokalizacjach juz jest dostepny:
https://www.orange.pl/view/mapazasiegu